Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

nenormalno ispadanje kose

vlatkica123

Imam 32 godine i majka sam dvoje veće djece, dakle nisam nedavno rodila da bi mi kosa ispadala poslije poroda. Ispadanje je počelo negdje u 6 mjesecu, te mi se sada čini da je najizraženije. Jučer sam prala kosu i ispalo je mnoštvo vlasi kod pranja a još pogotovo poslije sušenja. Kada je bila puna kose.Ostala sam u šoku. Jutros kod češljanja opet podosta. Kad prođem rukom kroz kosu po nekoliko puta za redom obavezno bude 1-2 vlasi. Bojim je se više i dirati.
Vlasište mi je inače masno te kosu perem svaka 3-4 dana. Izdržim da je ne perem često. Imam aktivan čvorić na štitnjači koji je u 1 mjesecu kontroliran. Hormoni su mi u granicama normale. Još bolujem od kroničnog gastritisa ako to može imati kakve veze.
Jučer sam u ljekarni kupila Nutrival kapsule i šampon.
Molim Vas možete li mi šta predložiti, gdje da se obratim ili šta da poduzmem.
Unaprijed hvala na odgovoru!
Lijepi pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Savjetujem Vam da se naručite u Trihološku ambulantu Klinike za kožne i spolne bolesti na Šalati. Vjerojatno će biti potrebno učiniti trihogram da se utvrdi težina i narav opadanja kose. Također, potrebno je učiniti i obradu da se isključe drugi uzroci opadanja kose osim štitnjače.