Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Svrab usljed znojenja i nakon tuširanja

mknez102

Pozdrav, imam veliki problem kod znojenja gdje mi se nakog prestanka fizickih aktivnosti javlja svrabež koja traje cca 30 minuta i to izrazitog inteziteta (jedva izdržim da si kožu ne oderem), i drugi dio priče ja taj da kad se otuširam takodjer se javlja isti problem! Problem donekle riješim da kad poslje znojenja se krenem hladiti klimom ili nekakvim ventilatorom i kod tuširanja mi se to malo smiri, vjerujte mi da su ti svrabovi toliko jaki da je to tesko za izdrzati.
Da li je to problem zbog stresa, nepravilne ishrane ili nekakva infekcija....

Hvala unaprijed i Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Svrbež je vjerojatno posljedica iritativnog učinka znoja, dok je svrbež nakon tuširanja vjerojatno posljedica isušivanja kože. Prehrana i infekcija nisu uzrok Vaših tegoba, a stres je teško mjerljiva kategorija. Kod tuširanje ne koristite gelove i sapune, a nakon njega namažite hidratantno mlijeko koje će vratiti vlažnost koži.

mknez102

Mislite da bi se trebao tuširati bez šampona i gelova? Što mislite gdje je problem kod znojenja, zašto se tu javlja svrab i tako jak?

Hvala unaprijed

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, mislim da bi se trebali tuširati bez šampona i gelova. Sam znoj iritira kožu (kao što sam gore napisao).

mknez102

Doktore molim Vas jos jednu stvar, da li je moguce taj svrab svesti na minimum, da li postoji rješenje mog problema? Sto predlažete da prvo napravim, nekakve pretrage ili slično!

LP

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Problem možete ublažiti gore navedenim mjerama. Nikakve pretrage nisu potrebne.