KB Dubrava
Zagreb,

opadanje kose

jasna

Draga doktorice,
javljam vam se opet povodom mojeg problema u vezi opadanja kose.Naime, kod mene se radi o hormonskom poremecaju(policisticni jajnici sa povecanim testosteronom).Vec 6 meseci koristim tablete diane 35 i androcur 10, kao i losion regaine vec 3 meseca.Cini mi se da se tek sada smanjilo opadanje kose ali ne primjecujem ponovni rast.Isto tako bojim se da cim prekinem hormonsku terapiju ne pocne opet opadanje kose, jer mi je ionako puno prorijedena.Molim vas doktorice za vase misljenje i da li moze doci ponovo do rasta nove kose.
Unaprijed zahvalna

dr. Suzana Ljubojević

Nažalost liječenje pojačanog opadanja kose je dugotrajan proces te pozitivne učinke možete očekivati tek nakon 3-12 mjeseci terapije. Kod Vas je (na sreću) nađen uzrok opadanja kose te Vam preporučujem da nastavite uzimati hormonsku terapiju prema preporuci ginekologa. Također Rogaine losion morate koristi čak i do godine dana da bi pokazao pozitivne učinke.