Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

masna kosa

IVANA

Imam jako masno vlasište i zanima me koji je najbolji način izlječiti ga.

dr. Suzana Ljubojević

U koliko imate masno vlasište (seboreja vlasišta), a bez bjelkastih ljuskica preporujučjem Vam blage šampone (Eucerin šampon), šampone na bazi cinka (Head&Shoulders), selena ili sumpora (SelSun) ili katrana (Denorex). Možete pokušati i apliciranjem alkoholnih losiona na vasište (Seborin losion) ali ne prečesto da ne iziritirate vlasište. Nažalost ne postoji univerzalno sredstvo za liječenje masog
vlasišta s obzirom da se radi o pojačanom radu žlijezda lojnica koje se u velikom broju nalaze na vlasištu a pod utjecajem su hormona, nutritivnih faktora (masna, jako začinjena hrana, alkohol), emocionalna uzbuđenja...

IVANA

Postovana dr. Suzana Ljubojevic,
puno Vam hvala sto ste mi odgovorili na moj upit.Poslusat cu Vas savjet i kupiti Eucerin šampon.
Hvala!
Ivana