Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Opadanje kose

blinki23

Poštovani,imam 25 godina i unazad par sedmica, kosa mi je pocela ekstremno opadati, pogotovo prilikom pranja, gdje mi saka kose zna ostati u ruci. Inače imam jako masnu kosu i često je perem i povremeno perut. Željezo mi je jako nisko već par mjeseci i ne mogu nikako da gta popravim. Jako sam zabrinuta jer na nekim mjestima mi se jako prorijedila. U apoteci sam nakon pregleda kupila neki specijalni šampon i serum poslije pranja koji navodno treba da ubrza rast. Da li će to biti dovoljno? Što je uzrok i jel trebam otići na neke druge preglede?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da šampon i serum neće biti dovoljni. Mislim da bi se trebali javiti dermatologu koji radi trihogram (kojim će utvrditi težina i narav pojačanog opadanja kose), te koji će odrediti pretrage (kojima će se pokušati utvrditi uzrok opadanja kose, iako to nije uvijek moguće). Svakako pokušajte korigirati manjak željeza, jer i to može pridonijeti gubitku kose.