Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Osip/crvenilo po cijelom tijelu

zadar3000

Postovani,
Suprug je prije dva dana u posljepodnevnim satima primijetio crvene flekice gotovo po cijelom tijelu (nema ih na tabanima i dlanovima, na vratu i na licu niti na sredini trbuha). Najizrazenije su na potkoljenicama, u pregibu koljena, na rukama, bicepsima s unutarnje strane i na bokovima). Dobio je kortikosteroid i.m. i Nixar oralno. Nakon 24 sata stanje nije poboljsano, cak je osip mjestimicno postao slican koprivnjaci. Svrbi ga ako ga odjeca dodiruje ili ako se cese. Nema drugih tegoba. Jutros je izvadio krv, pisem samo vrijednosti koje odstupaju:
Leukociti 20.6 G/L (ref. 3.4-9.7)
Neutrofilni granulociti 18.6 G/L (ref. 2.0-7.5)
Eozinofilni granulociti 0.1 G/L (0-0.43)
Neutrofilni granulociti 90 % (ref. 50-75)
Limfociti 6% (ref. 20-46)
RDW-KV 16.3% (ref. 9-15)

Zanima me da li da nastavi s uzimanjem Nixara i ceka poboljsanje ili mislite da je potrebno jos nesto uciniti?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Leukociti su dosta povišeni. Mislim da se treba javiti liječniku.