Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Ožiljak od herpesa simplex tipa

anaaa77

U rujnu 2014. godine, dakle otprilike prije nekih 9-10 mjeseci izbio mi je herpes na usni. Trajao je otprilike tjedan dana ali nakon sto se povukao na tom podrucju gdje je bio i dalje je bilo crvenilo i iziritiranost koze i primijetila sam nekakvu bijelu mrlju tocno na mjestu gdje je bio. Mislila sam proci ce brzo, ali i sada, nakon skoro godinu dana na tom mjestu i dalje je ta bijela mrlja. Herpes sam lijecila masti Herplex, je li moguce da je ta mrlja posljedica koristenja masti ili je to samo oziljak od herpesa? Je li ikako moguce rijesiti se toga jer estetski mi mnogo smeta. Unaprijed hvala, pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nakon infekcija mogu zaostati takvi ožiljici (depigmentacije). Uzrok nije krema. Kod takvih promjena, najčešće nema učinkovitih načina uklanjanja.

anaaa77

Znaci taj oziljak ce ostati zauvijek?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije.