Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pityrosporum

marina

Moja je dijagnoza dermatitis seborrea. Test na P-ovale je pozitivan.
Na čelu i dekolteu pojavilo se puno upalnih (gnojnih) prišteva, koji povremeno svrbe i peckaju, na dodir su bolni.
Doktorica je propisala Oronazol šampon i kremu, zatim Lamisil kremu, a zadnje Oronazol šampon i Garamicin mast. Također sam koristila i salicilnu kiselinu. Uz svu terapiju stanje je isto. Doktorica kaže da ne postoji nikakva druga terapija, a ni peroralni lijekovi. Mene zanima da li je to točno, tj. da li ipak postoji peroralna terapija, i ako postoji molim da mi napišete koje su to tablete. Unaprijed hvala, Marina

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Seborojički dermatitis se liječi uglavnom lokalnim pripravcima. Međutim u slučajevima težeg oblika bolesti dolazi u obzir i peroralna terapija. No za tu odluku svakako je potrebno posjetiti dermatovenerologa.