Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

PLIKOVI NA PRSTIMA NOGU I RUKU U TRUDNOCI

Sanjichica

Lijep pozdrav, molim vas za savjet. Trudna sam 6.mjeseci i prije 10-ak dana pocela sam primjecivati male sitne plikove po prstima ruku (najvise izmedju prstiju i na vanjskoj njihovoj strani), sad se prosirilo i po stopalima, isto tako izmedju prstiju i na njihovoj vanjskoj strani te po zglobovima stopala. Sad su me poceli svrbiti i peckati ako mocim ruke. Ne znam sto je to, nadam se da mi po opisu mozete pomoci i uputiti me kome da se obratim.
Unaprijed hvala

Maja Ceković, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o dishidrozi tj. začepljenju izvodnih kanala žljezda znojnica. Promjene se javljaju tokom ljeta nakon čega se povlače. Kroz 3-5 dana možete koristiti kortikosteroidne kreme.