Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

povecana dlakavost, urasle dlake

anchy89

Da li mozete da mi preporucite kako da rijesim problem uraslih dlaka? I kako rijesiti problem povecane dlakavosti, imam cak i na bradi. Da li laser moze otkloniti dlake uspjesno i ako postoji neki hormonski poremecaj, sta vi preporucujete?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prvo bi trebalo napraviti hormonske pretrage (koje će preporučiti endokrinolog). Najučinkovitiji način uklanjanja dlaka i problema urastanja dlaka je laserska epilacija. Tretmani se mogu raditi i ako postoji hormonski poremećaj, ali će rezultati biti slabiji.

ana333

Poštovani,
zanima me ako se ukloni uzrok dlakavosti kao sto je disbalans hormona, jeli moguce da dlake koje su pocele rasti i rastu na mjestima na licu , iznad usne , na bradi i svijetlije dlacice opcenito na licu koje prije nisu bile zamjetne prestanu rasti ili se znacajno smanje?
Hvala Vam.
Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da prestanu rasti da, ali ne da se smanje.