Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

scabies

drtiks

Postovani,imamo problem,moj suprug,beba od 17 mjeseci i ja koja jos uvijek dojim imamo svrab ili sugu.Dakle vec drugi put rabimo terapiju,beba sa Peruvijanskim balzamom a mi sa benzil benzoatom,higijenu posteljine,odjece i ostaloga odrzavamo ali jos uvijek nas svrbi i pojavljuju se novi cvorici.Mene zanima da li znate da li i mi odrasli mozemo na recept dobiti permethrin i da li da kupim biokill sprej za spricati po stanu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Terapija koja je preporučena Vama, suprugu i djetetu je ok. Prije ponavljana ciklusa terapije preporučio bih ponoviti pretragu na Acarus. Permetrinski gel (Skabigel 5%) postoji na tržištu. Treba ga primijeniti 2x u razmaku od 7 dana. Preparat se kupuje. Sprej ne bih preporučio.

drtiks

Postovani,da li je moguce da se tokom terapije prave novi cvorici i nastaje novi svrab?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je, ali malo vjerojatno. Mozda se radi i o nečem drugom.