Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

smežurana koža ruku i nogu

domibo

Primjetila sam da se mom suprugu i u najmanjem doticaju s vlagom, čak i ako mu se dlanovi samo oznoje, koža pretjerano jako i brzo smežura. Tako je i na stopalima. Kada je tako smežurana, koža mu pobijeli i jako lako se guli. To nije neki novi simptom, tako je oduvijek. Postoji li mogućnost da se to događa zbog manjka nekog minerala, ili vitamina, ili je to jednostavno tako?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne radi se o manjku vitamina ili minerala. Takva pojava je normalna, ali izražena je u većoj ili manjoj mjeri kod većine ljudi.