Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

testiranje

NENAD

Prije tri mjeseca imao sam rizičan intimni odnos, te sam se vrlo zabrinuo, i testirao na HIV. Test je bio negativan. Znam da je test pouzdan, međutim čuo sam da se zaraženost može potpuno sigurno otkriti tek šest do osam meseci nakon kontakta, pa čak da se treba testirati nekoliko puta u razmacima od šest mjeseci. Molim Vas da mi odgovorite da li je to točno i što trebam uraditi tj. da li se ponovno moram testirati i ako da kada da budem potpuno siguran.

prof dr Jasna Lipozenčić

Još jedno testiranje je potrebno za Vašu sigurnost. Nadam se da ste prethodno testirani u Infektološkoj klinici u Zagrebu.

NENAD

Kada bi trebao izvršiti ponovno testiranje, te zar druge Ustanove osim Infektološke klinike nisu pouzdane.