Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

xx

Sara

nakon kratkotrajnog izlaganja suncu ( jedan dan )zadobila sam opekotine od sunca , koza na osjetljivim dijelovima tijela, ne tako jake.Nakon dva dana dobila sam vodene pristice i pocelo je guljenje koze. Na par mjesta osjetila sam svrab. Na tim mjestima pojavila crvena flekica koju sam mazala Panthenol kremom. Molim Vas da mi odgovorite da li je to pocetak raka koze i sta da preduzmem dalje.
Zabrinuta pacijentica

prof dr Jasna Lipozenčić

U Vašem slučaju radi se o akutno nastalom dermatitisu. Ne radi se o pocetnom raku kože. Vitaminske masti su dobre i dobro je da ste primjenili Panthenol kremu. Pri slijedećem sunčanju namažite prethodno Nivea sun ili Irido krema/gel ili Vichy kremu 60.