Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

udubljeni nokti

sandrajosip

Postovani, vec dulje vrijeme muku mucim s nokatnim plocama na palcevima obiju ruka. Naime, pojavila se udubina na sredini koja uporno jednako raste. Dakle proteze se od samoga korijena do vrha nokta. Bila sam na preglede, gljivice su iskljucene. Napravila sam i krvne pretrage, sve je u redu. Dermatologinja mi je rekla da je to zbog trganja okolne kozice, no ja sam tu ruznu naviku stekla nakon sto mi se to pojavilo na noktima. Sto da radim? Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, kod ovakvih promjena nema učinkovite terapije (a niti uzroka). Da ima učinkovite terapije, dermatologija bi Vam je dala. S vremenom može doći do poboljšanja, pa i do nestanka promjene.