Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Upala nakon depilacije

irena0308

Poštovani dr. Kaliterna,

dlačice s nogu uklanjam aparatićem (čupanjem) već jako dugi niz godina bez ikakvih problema. Prije par mjeseci, koristila sam britvicu i ponovno prešla na aparatić, međutim pojavili su mi se strašni problemi koji su kulminirali prije tjedan dana! Nakon depilacije, pojavila mi se jaka upala (baš na onim mjestima gdje sam taj put iščupala dlačice) - grozno crvenilo na granici s ljubučastom bojom i lagane otekline! Noge su mi doslovno bile pune crvenih krugova!To se smirilo kroz tjedan dana, međutim ponovno se pojavilo jučer! Pretpostavljam da se upala ponovno pojavila jer su te sprne dlačice počele rasti pa se sve reaktiviralo...uglavnom, nagađam. Ne pada mi na pamet više koristiti aparatić, ali me zanima:
1. Hoće li mi ta upala proći bez da se ponovno pojavi?
2. Hoću li moći nastaviti koristiti britvicu (kao "najnježnije" sredstvo, jer trenutno za laser nemam novaca)?
To izgleda jako grozno pa čak me i boli... Molim Vas za savjet/pomoć!

Unaprijed hvala,
Irena

Dinko Kaliterna, dr. med.

Taj aparat nemojte koristiti više. Probajte žilet mach 3 i gel za brijanje nogu. Prije brijanja noge namačite u mlakoj vodi stavite puno gela i žiletom radite manje pokrete odjednom do 2 cm. Nažalost laser je najbolje sredstvo protiv toga. Tretmani se rade svako 2 do 6 mjeseci , uskoro će biti niže cijene tretmana subotom do 20% pa probajte barem ta problematična mjesta tretirati. Ne znam kako bih vam više pomogao. Ili dođite tretirati povremeno samo ta upaljena mjesta.