Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

urasla dlaka

november13

Poštovani, već dva do tri dana, na području prepona mi se stvorila poprilično velika kvržica za koju sam 99% sigurna da je urasla dlaka. S uraslom dlakom sam već ranije imala problema na području donjeg dijela leđa koju sam išla kirurški odstraniti pa znam kako bi proces trebao ići. Mene sad zanima dali postoji neki drugi način izlječenja toga, možda neke kreme koje mogu nanositi na to područje, oblozi ili nešto slično? jer upoznata sam s situacijom i radije bi to riješila na prirodan način.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete to pustiti i s vremenom se možda promjena sama povuće ili ju kirurški odstraniti.

november13

Evo da javim da sam ipak otišla na kirurški zahvat danas, i nije riječ o urasloj dlaci nego o žlijezdi koja se upalila i morali su mi to rasčistiti pod općom anestezijom. Preko rane su mi zalijepili gazu i sutra idem na previjanje, no probija mi velika količina krvi, dali je to normalno? ne zelim sama previjati da nebi došlo do infekcije ili nečeg slično
Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je normalno.

november13

poštovani, dakle nakon operacije lojne žlijezde oporavk prolazi dobro i svakodnevno idem na previjanja na bolnicu, rana je dubine 3, 4 cm, i počinje zarastati. No baš sam dobila mjesečnicu, može li se što dogoditi ako krv od mjesečnice dođe u doticaj s ranom pošto znam da je to dosta nečista krv?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.

Leb_obebo

Poštovani,
Prije 4-5 mjeseci primjetila sam kvrzicu na preponi, tocno tamo gdje je rub gacica. U pocetku tome nisam pridavala puno paznje misleci da je urasla dlaka zbog depilacije te da ce proci, ali jos uvijek nije.
Kvrzica je velicinom ista od pocetka, i svakih 7-10 dana ju istisnem te izlazi gnoj pracen sukrvicom. Ponekad osjetim zatezanje na podrucju kvrzice, te sam primjetila i da gnoj sam izlazi, i on je, logicno, neugodnog mirisa.
Boja koze na podrucju kvrzice tamnije je boje, ljubicasta.
Mogu li kupiti antibiotsku kremu bez recepta te pokusati rijesiti problem sa time ili bih trebala potraziti pomoc strucnjaka?
Molim Vas savjet sto uciniti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Lokalni antibiotik ne možete kupiti bez recepta. Najbolje bi bilo da se javite liječniku.