Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

vene i kapilare

VINKA

Prije nekoliko godina primjetila sam pojavu kapilara na nogama, a na lijevoj nozi mi je narocito izrazena vena. U lijevoj nozi takodjer cesto imam grceve u listu sto je povezano sa mojom losom cirkulacijom. Cula sam za postupak sklerozacije kojom bi se mogao rijesiti moj problem, pa Vas molim za podrobniju informaciju gdje bih se mogla obratiti, te koja je cijena spomenutog zahvata. Imam 28. god.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Prof dr Jasna Lipozenčić

Po Vašem opisu radi se o teleangiektazijama tj. flebektazijama i varikozitetu. Sklerozacija se radi kod proširena kapilara do određenog promjera stoga se savijetuje pregled flebologa u Klinici za kožne i spolne bolesti Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 4.
Isto tako preporučujem Dopler vena prije terapijskog izbora jer će te najvjerovatnije trebati i operativni zahvat kod flebokirurga.