Nefrologija

Bolovi u križima

Irena

Poštovani,

Imam 35 godina. Zadnjih par mjeseci imam intenzivne bolove u donjem dijelu križa više prema sredini s desne strane. Osim trenutnog nalaza urina nisam radila nikakve pretrage. Donji dijelovi nogu oko zglobova su mi intenzivno natečeni. Nalaz urina ukazuje na masu pločastog epitela koji prekriva vidno polje i prisutnost proteina. Koje pretrage preporučate?
Napominjem da sam prije 4 godine imala spontani pobačaj, liječila hipertireozu, te imam problema s menstrualnim ciklusem.

Irena

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana, nije uputno da Vam preporučam pretrage - najpametnije je da se javite na pregled internisti-nefrologu koji će s Vama porazgovarati, pregledati Vas i nakon toga ciljano odrediti pretrage. Nadam se da je u međuvrem,enu reguliran poremećaj u radu štitne žlijezde. S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes