Nefrologija

iznenadna bol u bubrezima

joly

Poštovani,

Nakon pada na stražnjicu i naglog trzaja unazad ( što se sve dogodilo
noću nakon poroda pa predpostavljam da sam padala u nesvjest ) povremeno osjetim tupu, pulsirajuću bol u predjelu bubrega. Bol se širi kičmom do stražnjeg djela glave pa tu istu pulsirajuću bol osjetim i na tom djelu. To traje nekih 10 sek. pa sve do minute ponekad. Tada imam osjećaj kao da mi bubrezi i stražnji dio glave žele ekspolodirati. Molim lijepo na vaše mišljenje! Hvala unaprijed!

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
niste naveli vremenski slijed događaja. Na temelju iznesenoga dolazi, osim bubrega, u obzir i ozljeda kralježnice. Potrebno je napraviti minimum pretraga, npr. UZV bubrega, rtg lumbalnog dijela kralježnice - pretrage trebaju (nakon pregleda) indicirati nefrolog odnosno reumatolog.
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes