Nefrologija

otečeni kapci

jasmina

Štovani,

unatrag dvije godine imam problem s otecenim kapcima. Buduci da poslovno puno putujem redovito se na tim putovanjima hranim u restoranima. Naime, primijetila sam da mi ocni kapci pocnu oticati tek kada sam na putu, ali ne i kada sam doma, te stoga mislim da je otecenost posljedica prevelike kolicine soli u restoranskoj hrani. Doma gotovo nikad ne upotrebljavam sol, pa pretpostavljam da sam postala preosjetljiva na sol i da je to razlog zadržavanja vode u očnim kapcima. Muž smatra da bih trebala posjetiti liječnika da isključim bubrežne probleme. Molim savjet. Imam 31 godinu i inace nemam problema sa zdravljem.

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
suprug je u pravu. Obratite se internisti-nefrologu. Nakon relativno jednostavnih pretraga može se utvrditi da li su bubrezi zdravi.
S poštovanjem,
Prof. dr. Petar Kes