Nefrologija

policistično oboljenje

Neven

Poštovani,

Imam 45 godina. Dijagnosticirano mi je policistično oboljenje bubrega.
Imam ciste na oba dva bubrega, razne smetnje;glavobolja, bolovi u mišićima i
po stomku kao i osjećaj topline u licu. Možete li mi reći što mi je raditi i
kako se hraniti.
Unaprijed hvala

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani,
policistična bolest bubrega je nasljedna, progresivna bolest koja se očituje postupnim pogoršavanjem ekskretorne i metaboličke funkcije bubrega (endokrina ostane relativno dugo očuvana) i arterijskom hipertenzijom. U okviru policistične bolesti bubrega mogu se javiti ciste u jetri, rjeđe gušterači, a ponekad i divertikuloza crijeva, aneurizme moždanih arterija...Vama je potrebna konkretna pomoć interniste-nefrologa, a ne savjet putem cybermeda.
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes