Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

adeno virus

tea

Pretrage stolice uslijed proljeva za mog dvogodišnjeg sina pokazale su da je stolica pozitivna na adeno viruse. Njegovo je opće stanje je sada dobro. Da li je potrebna kakva terapija i možete li mi reći nešto o tom virusu. Unprijed zahvaljujem!

Dr. Darko Richter

Terapije nema, niti je potrebna. Adenovirus je jedan od najčešćih virusa s mnogo serotipova, od kojih nekih uzrokuju probavne smetnje, dok je većina uzročnikom prehladnih ili dubljih respiratornih bolesti.