Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bol u prsima kod djecaka

Andreag

Postovani,
Sin od 9 godina se u 12 mjesecu zalio na bol u prsima, tada je imao jaki bronhitis, i dobio antibiotik pa je doktorica to s tim povezala. Vodili smo ga i kod alergologa, te je dobio flixotide 2x150 i flixonase 1x dnevno za alergijski rinitis, i alergijsku astmu. Za te bolove u prsima smo obavili rtg srca i pluca i sve je uredu.
Napominjem da mu se slicno dogodilo i sa 7 godina, te smo ga vodili na hitnu gdje su mu napravili sve pretrage i bilo je sve uredu.
Sad se to opet ponavlja, bolilo ga je preksinoc, trajalo je nekih 10 minuta pa jutros pola minute. Odveli smo ga u dr., poslusala ga je i sve je ok.
Da nesto nije uredu, bi li se to vidjelo na rtg nalazu ili je bolje napraviti uzv?
Mislite li da treba kardiologu? Koje bi pretrage iz krvi trebali provjeriti?
Hvala i lijep pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvjerojatnije je bol uzrokovana ukljestenjem zivca ili misica u prsnom kosu. Obavite pregled kardiologa i ultrazvuk srca, drugo nista ne treba. LP