Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Celijakija u obitelji

Ksenij

Poštovani,
trebam li ili ne odgađati uvođenje glutena u prehranu sedmomjesečnome sinu čiji je otac celijakičar? Dijete je na majčinome mlijeku bilo do dobi od pet i pol mjeseci kada mu je uvedena normalna prehrana. Otada mliječne obroke dobiva dojenjem i mliječnom formulom (Aptamil 1 - 2 x dnevno). Inače jede svakih dva, dva i pol sata 24/7. Jede svu hranu koja mu se ponudi. Pri rođenju je imao 3040 g, a sada teži 6700 g. Vrlo je živahan, puže, diže se...
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Slobodno uvedite gluten. Ako bude promjena u izgledu stolice obratite se gastroenterologu.