Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

cjepljenje

tea

Cijenjeni,
Moj sin sad ima 25 mjeseci i jos uvijek zbog neprestalnih viroza i godisnjeg odmora njegovog pedijatra nismo uspjeli obaviti tuberkulinsku probu (nadam se da sam ispravno napisala) i docjepljivanje sa 5u1 koje treba obaviti u toku druge godine zivota. Zanima me sto bi nam vi dalje preporucili, sto smatrate da treba prvo obaviti (TBC test i eventualno docjepljivanje, ili 5u1) i u kojim razmacima.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dr. Darko Richter

Jedno s drugim nema veze i može se sve obaviti "jedno preko drugoga", kao i razdvojeno. Najjednostavnije je da se o prvoj idućoj posjeti cijepi s "5 u 1" te ujedno učini tuberkulinska proba. Nakon 48-72 h očitava se tuberkulinska proba, i, ako je negativna, prema običaju u Hrvatskoj, ponovno se cijepi BCG - i to se može obaviti odmah na toj drugoj viziti.