Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dijete cesto place

Rujon

Djecak je star 14 mjeseci.Unazad nekoliko dana se ponasa razdrazljivo i cudno.Na svaki jaci zvuk,npr zvuk pada zlice u sudoper,plac drugog djeteta ili povisen ton reagira plakanjem i urlanjem.Tesko ga smirim.Usred hranjenja pocne plakati.Neznam kako da opisem to,place i kad ima razloga i kad nema.Nema nikakvih simptoma bolesti,neznam dali da ga vodim pedijatru zbog toga ili je to samo neka faza?Inace je dosta boravio u bolnici,nedonosce je,operirao je srcanu manu.Jeli moguce da ima nekih psiholoskih posljedica od silnih hospitalizacija?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prije svega treba isključiti organsku bolest - javite se pedijatru. Ako sve bude uredu, tada pokušajte što suzdržanije reagirati na njegove ispade bijesa/protesta (ako je o tome riječ). Ono što ste doživjeli nakon njegovog rođenja zasigurno je ostavilo traga na njemu ali i na Vama, stoga je bitno da bar jedno od vas dvoje bude smireno u tim situacijama.