Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

dr. Richter pomozite

Igor

Cijenjeni dr. Richter, mene muči sljedeći problem, imam 19 godina i prije nekoliko tjedana sam imao virozu i temperaturu 37,2, odležao sam u krevetu nekoliko dana i bilo mi je bolje, 4. dan sam počeo kašljati , a oko 10 dana iskašljavati zelenkasti sadržaj, od straha sam krenuo uzimati antibiotik Makcin SR 14 dana, tijekom tog perioda se smanjio kašalj te gotovo prestao. Nakon terapije sam ponovono tu i tamo počeo kašljati, uvijek kada sam bio izložen hladijem zraku, tako i danas no opet mi je iskašljaj zelenkast. Inače nema nikakvim drugih simptoma, nema temperature, vrućice i dr.. Jedino kad dođem u doticaj s hladnijim zrakom zakašljem onako jače kao da sve vibrira u meni, te tu i tamo iskašljem nešto, a od danas zelenkasti sadržaj.

Šta da radim, obzirom da nemam drugih poteškoća, hoće li to proći bez dodatne terapije?

Unaprijed zahvalan u očekivanju vašeg dobrog savijeta.

Igor

Dr. Darko Richter

Imali ste infekcijski bronhitis, iza zelene bolje obično je hemofilus ili pneumokok. Sada bih vam preporučio da popijete Hiramicin, tbl. od 100 mg, prvi dan 2×1 tbl., a zatim još 5 dana 1×1 tbl. Možete uzeti i Ciprobay 2×500 mg kroz 5 dana, to je nešto skuplja varijanta. Nemojte pušiti niti biti uz pušače.

Igor

Štovani dr. Richter,

puno Vam hvala, znao sam ja da ćete Vi znati u kojem grmu leži zec.

Inače taj zeleni iskašljaj (šlajm) je vrlo oskudan.

Želim Vam puno uspjeha i sreće u daljnjem radu.

Igor