Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

guljenje kože

mamadraja

Mojo kćerki od 2 godine se guli koža na dlanovima i tabanima. To se sada prvi put događa, na svrbi je i nema nikakvih drugih simptoma bolesti ali me zanima da li tome da pridajemo važnost, odnosno da li to može da ukazuje na neki problem tipa manjak vitamina i sl.? Unaprijed zahvalna

Darko Richter, dr. med.

Može ukazivati na hiperhidrozu tj. pojačano znojenje, ili na streptokokozu (streptokok grupa A u nazofarinsku ili u ždrijelu).