Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

hipospadija

reny

NA PREGLEDU KOD KIRURGA REČENO JE ZA BEBU STARU 1 MJESEC SA DIJAGNOZOM HIPOSPADIA GLANDIS PENIS DA DOĐE NA PONOVNU KONTROLU ZA 1 GODINU A DA ĆE SE OPERATIVNO IZVOD MOKRAĆNE CIJEVI KORIGIRATI SA 2 GODINE. MOLIM VAS DA MI UKRATKO OPIŠETE POSTUPAK ISTOG. HVALA
RENY

Dr. Darko Richter

To ipak morate pitati kirurga, vjerojatno postoji nekoliko varijacija zahvata, a možda se čak izvodi u 2 ili 3 faze: meatotomija, ekscizija korde spužvastog tijela i rekonstrukcija mokraćovoda. To se obično radi oko 2. godine života, a poželjno je, svakako, sve završiti prije polaska u školu.

samo mama

Pozdrav!
Nova sam na ovom forumu.
Ovako imam jedno pitanje,imam sina u dobi od 5 godina koji ima penoskrotalnu hipospadiju.Operiran u dva akta kateter u oba akta 10 dana oporavak i zacjeljenje rane protekli uredno.Prva operacija oslobađanje spolovila od skrotuma,uspješno,druga operacija rekonstrukcija uretre neuspješno,tj uretra je ostala tamo gdje je i bila ispod glansa.Dječak je uredno mokrio 2 dana iza katetera na vrhu i onda se uretra spustila gdje je i bila.Molim vas zašto je došlo do toga spuštanja?Da li je potrebna ponovna operacija uretre?
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nažalost ne znam koji su bili razlozi da se to dogodilo. Vjerujem da će biti potrebna ponovna operacija.

samo mama

Da nezna niti dr.koji ga je operirao zašto se to spustilo natrag!
U srijedu idemo na kontrolu pa čemo vidjeti šta če reči mada
me jako strah nove operacije jer je jako emotivan i bojim se da ga to bude dotuklo

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvažnije je za Vaše dijete da budete pribrani i smireni, sve će biti lakše - što god slijedi...