Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

homeopatija

žeža

Postovani doktore, molim Vase misljenje , koje vrlo cijenim, o primjeni homeopatskih pripravaka na djeci ?
Naime, nasem trogodisnjaku radi cestih prehlada po preporuci homeopata dajemo kapi za poboljsanje imuniteta .
Cini mi se da se opce stanje djeteta popravilo, ali mozda je to samo prividno, pa molim Vase misljenje?

Dr. Darko Richter

Vjerojatno se popravilo stvarno, a ne prividno, no ono što je prividno to je da je za to zaslužna homeopatija. Prolazi vrijeme i dijete imunološki dozrijeva, i unatoč homeopatiji. Što mislite, zašto nam homeopatija ne pomaže da ojačamo imunost bolesnika sa sidom, ili kongenitalnim defektima imunosti? Da u tome ima istine, ja bih se prvi priklonio tim metodama i možda postao jako bogat (no bojim se da bi me davno pretakli Amerikanci, Nijemci, Englezi, ... ).