Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

JIA - terapija

mirellad

Poštovani,
Zamolila bih samo jednu informaciju kako mi je dijete 10g ( JIA ) krenulo na novu terapiju :

Ebetrexat 10mg uz to folacin 5mg 1/2 tbl 24h nakon metotreksata .
Prva tri tjedna uz Ebetrexat treba dobivati Decortin 2x7,5mg p.o. , nakon obroka uz gastroprotekciju pantoprazolom 20mg p.o.

Točno tako je napisala doktorica , ali iskreno da Vam kažem uz sve te silne informacije i pretrage ja sam zaboravila provjeriti što i kako ...a nisam uspjela nikog kontaktirati pa sam se sjetila da mi možda Vi možete pomoći.

Zbunjena sam sa terapijom Folacin nisam sigurna da li mu Folacin moram davati svaki dan nakon 24H od injekcije metotreksata ili samo taj 1 dan nakon 24h.
I da li kada mu dajem Decortin 7,5 ujutro i navečer pije Controloc 20mg prije svake te tablete ili je dovoljno samo ujutro ?

Zahvaljujem i srdačno VAs pozdravljam

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Folacin dajete jednokratno 24 sata nakon metotreksata. Controloc dajete jednom na dan, može navečer.