Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kašalj nakon napora

mamadraja

Poštovani, moj sin ima 14,5 godina i trenira rukomet već par godina. Posle kondicionog treninga koji uključuje većinom trčanje ima problem sa kašljem koji traje po nekoliko sati. Posle normalnog treninga uglavnom nema tih problema. Da li treba da ga odvedem na lječnički pregled? Inače je poprlično krupan, 175 cm i 90 kg. Unaprijed zahvalna

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakako treba pulmološka obrada, može se raditi o astmatskim napadima koji su potaknuti fizičkim naporom.