Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kašalj ne prestaje

ivana288

poštovani,
imam dijete od godinu dana.dojeno je i još uvijek ga povremeno dojim.Do sada nikada nije bio bolestan.prije tjedan dana počelo je sa jakim kašljem,punim nosom i temperaturom.kako temepratura nije padala tri dana odvela sam ga pedijatrici koja ga je poslušala i preporučala držati nos prohodnim i bisalvon kapi jer zrelo kašlje pa da se ta sluz razrjedi da može iskašljeti,no temepratura i dalje nije padala i nakon još dva dana učenjeno je vađenje krvi i nakon što ga je pedijatrica poslušala rekla je da s obzirom na krvnu sliku,temperaturu koja nikako ne pada,kašalj,nos i kaj čuje taj sekret po plućima da mu damo sumamed. nakon što je počeo piti sumamed temepratura je pala,ali evo i nakon terapije antibiotika osim pada temeprature ne vidim ikakvog pomaka,on i dalje jako kašlje,puno to povraća,nos se bez obzira na čišćenje puni...molim vas za savjet s obzirom da smo kod doktorice naručeni za tek dva dana dali je to normalno da i nakon antibiotika ne prolazi jak kašalj i koje bi pretrage trebao još obaviti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba vremena da se podražaj sluznice smiri i da prestane stvaranje sekreta i kašalj. sumamed se pije 3 dana no on se zadržava još desetak dana u organizmu i djeluje protiv bakterija. Bisolvon može također biti uzrokom ovako jake sekrecije pa ga pokušajte maknuti. Vlažite zrak u kući, neka dijete spava sa povišenim uzglavljem, čistite nos kao i do sada, povremeno ga okrenite potrbuške glavom na niže i lupkajte po leđima kako iskašljao sekret iz bronha. Nakon nekih virusnih i bakterijskih infekcija kašalj može zaostati vrlo dugo! Stoga nema druge nego redovito se kontrolirati kod nadležnog pedijatra.