Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kolicina

sanja

Koja kolicina voca i povrca s mesom je dovoljna za pravilan razvoj desetomjesecne bebe? Zahvaljujem.

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, teško da se može sve svesti u neke matematički izražene tablice. Mnogo je toga u biologiji individualno i u konkretnom slučaju ovisno i o apetitu Vašeg djeteta i njegovoj "sklonosti" određenoj hrani. Jedan do dva obroka bit će sasvim dovoljni. Količinu možete odrediti i tako da kupite industrijski- priređen obrok voća i/ili povrća s mesom namijenjen tom životnom razdoblju. No, da li će ga dijete pojesti u cijelosti ovisi i o njegovim drugim obrocima, razmaku među njima.... Mnogo pozdrava.