Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kozice i niska temperatura?

kala008

Poštovani,

dijete, 3 god,. ima već 5 dna vodene kozice. Treći dan je temperatura bila 38,9 i dala sam mu 7 ml lupoceta, Spala je i više se nije javljala, no, danas, znači 2 dana poslije lupoceta, dijete mi je cijeli dan na dodir hladno, mjerila sam mu temperaturu u više navrata tijekom dana i uvijek je oko 35,4-35,6. Zvala sam našu pedijatricu koja smatra da "sa zasada ne trebam brinuti". Dali je takva temp. uobičajena i trebam li inzistirati na nekakvim pretragama? Unaprijed hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako se u međuvremenu temperatura nije normalizirala javite se infektologu.

kala008

Hvala Vam na odgovoru. Temperatura se normalizirala nakon 2 dana. Pozdrav

baltazar15

Poštovani
Sin mi je dobio kozice prije 25 dana.bez temperature i komplikacija. Dvadeseti dan dobio temp 38.5 koja je trajala 3 dana i dala sam mu ukupno 3 puta nurofen sirup. 3 dana nakon toga opće stanje djeteta je umor u temp 34.4 pod pazuhom. Cijelu noć se nije dizala dok hitna nije dala rastvor glukoze. Nakon odlaska hitne temp opet pada. Krv i urin bez odsupanja. Drugu noć opet 34.4.Moje pitanje je da li da ga utopljavam s obzirom da ispusta hladni znoj? Pije vruće napitke

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

U pravilu vodene kozice traju 8 dana, predugi je period od njih da bi se niska temperatura dovodila u uzročno posljedičnu vezu. No ipak, vrlo rijetko, može doći do upale mozga i 2 tjedna nakon preboljenih kozica što može uzrokovati i ovakve smetnje koje opisujete. Savjetujem da konzultirate dječjeg infektologa. Utopljavati je treba.