Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krvna slika - alergija

ma02ma

Poštovani,
mojoj kćeri koja ima 14 mjeseci je zbog curenja nosa posumljano na alergiju i išli smo na IgE i KS. Budući da će nalazi IgE biti gotovi tek za dva tjedna molila bih Vas da mi kažete što mislite o ovim nalazima, budući da vidim da postoje neke oscilacije u odnosu na referentne vrijednosti
leukociti 9,79; eritrociti 4,67; hemoglobin 120; hematokrit 0,368; MCV 78,8; MCH 25,7; MCHC 326; trombociti 443
RDW-SD 38,2; RDW-CV 13,7; PDW 8,6; MPV 8,7; P-LCR 15,3; PCT 0,39
NEUT 37,6; LYMPH 45; MONO 8,5; EO 7,9; BASO 1,0; IG 0,20
granulociti-eozinofilni 0,08; bazofilni 0,01; nesegmentirani 0,02; segmentirani 0,34; limfociti 0,45; monociti 0,09; plazma-stanice 0,01
Vidim da su joj dosta povećani eozinofili, a smanjeni limfociti., a ima i još nekih odstupanja. Mislite li da je ovakav nalaz zabrinjavajući ili možemo čekati IgE pa onda otići doktoru? Napominjem da djetetu nos i dalje curi i lagano kašlje.
Puno hvala,
zahvalna mama!

Darko Richter, dr. med.

Ima laganu eozinofiliju koja je u skladu s mogućom alergijom, ako se dokaže. Ako se ne dokaže, onda je u skladu sa širom normalom. Ostali dio krvne slike u 100% normalan.