Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Lactobacillu salivarius k 12

Muho

Postovani, imam 15- mjesecno dijete koje je u zadnjih tri i pol mjeseca imalo tri upale uha koje su zavrsavale pucanjem bubnjica i koristenjem antibiotika. Redovito mu odrzavamo higijenu nosa, koristimo aspirator, dajemo imunoglukan i probiotike (biogai). Cijepljen je i prvom dozom prevenara ali je i nakon toga dobio upalu. Imate li jos neki savjet sto mozemo napravit? Vidjela sam da postoji probiotik koji sadrzi lactobacillus salivarius k12 ali po uputama proizvodjaca mogu koristiti djeca od 3 god. Kontaktirala sam ih ali se ogradjuju. Smatrate li da bi ih mogla dati bebi? I ako da mogu li se kombinirati zajedno s bakterijama iz biogaje l. Reuters? Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preparat može biti od koristi, jedino je ograničenje dob u kojoj dijete može sigurno žvakati ove tabletice (opasnost od aspiracije - udisanja). Mislim da bi trebali pričekati s tim.