Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ldh

tinte

kolike su referentne vrijednosti LDH kod trogodisnjeg djeteta

Darko Richter, dr. med.

Zašto? O
to ovisi o laboratoriju i jedinicama u kojima je ispostavljen nalaz.

tinte

Djetetu je radi upaljenog limfnog cvora uradjena krvna slika. Sve vrijednosti su uredne osim povisenog LDH 755 u/l.Uradjen je i ultrazvuk abdomena i tu je nalaz uredan. Dobili smo savjet da ponovimo nalaz za par dana.Djete sada ima temperaturu koja pada uz pomoc panadola i jako kaslje.Od kud ta povisenost LDH?

Darko Richter, dr. med.

U dobi iznad 2 godine, neke okvirne vrijednosti LDH izražene u U/L iznose od 130-330.
LDH je povišen. Može značiti raspad stanica (raznihtkiva, od jetre, mišića, miokarda, posteljice, itd.), ili ubrzano umnažanje limfocita. Svakako treba dalje vidjeti o čemu će se tu raditi.

tinte

DA LI MOGU, BEZ OBZIRA NA TO STO JE PEDIJATAR REKAO DA PONOVIM NALAZ ZA PAR DANA, IZVADITI DJETETU KRV VEC SUTRA U JUTRO I DA LI JE MOGUCE DA JE SVE TO SAMO REAKTIVNO RECIMO NA OVU JAKU PREHLADU KOJU IMA?

Darko Richter, dr. med.

I što ćete dobiti s time da žurite? Samo to, da je nalaz još uvijek visok. I onda ćete ludovati i ludovati.
Zašto ste neposlušni?

tinte

na ovom forumu postoji jos jedan topic na temu ldh i na njemu ste ldh755 komentirali kao blago povisen?

Darko Richter, dr. med.

Pa i vaš je blago povišen, ali, povišen je.