Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

limfni cvor

Roza

Na vratu naseg dvogodisnjeg sina, ispod uha, uočljive su dvije kvrzice (limfni cvor???) promjera cca 6 mm, jedna uz drugu. Na dodir ne bole. Do sada nije uzimao antibiotike i nije sklon prehladama. Anemican je. Na ponasanju ne primjecujemo nikakve promjene niti se dijete na sto zali. Imamo li razloga za zabrinutost? Zabrinuti jesmo, a odlazak lijecniku odgadamo?!

Dr. Darko Richter

Pogledajte odgovor "povećan limfni čvor" Maji od 28. o.mj.
Ako ste zabrinuti otiđite liječniku. Uvijek vama i svima ponavljam: ne mogu ja niti bilo tko drugi, preko interneta ili telefona nekome reći neka samo mirno spava i ne ide liječniku. Ja ne znam što je subjektivno a što objektivno u vašoj zabrinutosti, i ta zabrinutost osnovni je motiv za posjetu liječniku, vraču, ili kome drugome. Čim me pitate da li da idete doktoru, odgovor je uvijek: da.