Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

mjehurić

manika

Mojoj curici od 4,5 godine na unutrašnjoj strani donje usne pojavljuje se posljednjih mjesec dana mjehurić koji se puni prozirnom tekućinom i nekad već isti ili drugi dan pukne nakon čega ostaje bijela ranica koja za dan dva zacijeli. Nakon par dana stvara se novi mjehurić nekad manji nekad veći i tako u krug. Ne žali se na bol ni peckanje. Molim Vas za mišljenje. Hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne znam o čemu bi se moglo raditi. Ako se uvijek javlja na istom mjestu tada je možda riječ o kakvoj manjoj cisti u sluznici usnice. Ako se javlja na različiti mjestima treba vidjeti da li je riječ o afti ili možda o naslagama (npr gljivičnim). Afte mogu biti znak kronične virusne infekcije ili mogu biti uzrokovane poremećajem imuniteta. Ako je riječ o aftama tada ne bi bilo loše konzultirati imunologa.