Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Mlijeko za bebe

milica eva

Postovani,

djecak od 12 mjeseci, zdrav, oko 12kg, sisa 3 -4 puta dnevno i ima tri obroka i 1 do 2 uzine, nece nikako da pije adaptirano mlijeko. Brine me da mu ne fali kalcijuma i drugih minerala i sl. obzirom da mu ne dajemo ni kravlje mlijeko (zbog svih negativnih efekata koje moze prouzrokovati).
Inace, tek sam sad pocela da mu dajem pokoje biljno mlijeko, ali znam da ono ne moze biti adekvatna zamjena za formulu.

Napominjem da ne pije sokove nikakve, iskljucivo vodu i sisa.

Hvala u unaprijed!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Neće mu ništa nedostajati dokle god sisa. Pokušajte davati mliječne proizvode (sir, jogurt i sl) te po potrebi nudite adaptirano mlijeko (formulu) koje nosi oznaku 3, barem u mliječnim kašicama i sl.