Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Motorika bebe u 9-tom mjesecu života.

anarp1604

Poštovani dr. Milivoj Jovančević,
mene zanima kako bi se trebala ponašati beba u 9-tom mjesecu života, odnosno kakva bi trebala biti njena motorika. Ja imam sina od 9 i pol mjeseci, jako je vesela i sretna beba i sve izgleda super kod njega, ali me jako plaši što on još uvijek kad sijedi prevaljuje se na stranu. Zna se on vratiti u sjedeći položaj ali me mući to što se prevaljuje i što još uvijek ne puzi niti pokazuje naznake da bi mogao početi, ali se jako lijepo uspije digne uz namještaj i stoji na nogicama držeći se uz isti. dali je prerano za njega da stoji na nogama ako ne puzi i ako se još uvijek prevaljuje dok sijedi?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru. Lijepi pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nije opasno sve što može sam. No korisno je da vježba sve što treba činiti na podu. S njim se treba igrati dok je na podu, konzultirajte fizijatra koji Vam može dati savjete o specifičnim vježbama.