Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nalaz urina i krvi - molim pomoć

ema

Imam djevojčicu staru 3 godine, oko 13 kg. Bili smo s njom na hitnoj i na vađenju krvi, jer joj nikako nismo mogli spustiti temperaturu ispod 38 koja je trajala gotovo dva dana. Osim visoke temperature nekih drugih simptoma bolesti nije bilo. Dobila je antibijotik Klavocin i drugi dan više nije bilo temperature. To je unatrag 4 mjeseca već treća doza Klavocina. Da li to može biti štetno za tako malo dijete? Dosta je boležljiva i slabog imuniteta.
Ovo je laboratorijski nalaz, pa Vas molim da mi pomognete. Više neznam što da radim i kako da joj ojačam imunitet.
PRETRAGA NALAZ MJERN. JEDIN.
Eritrociti 4.30 x10na 12/l
Hemoglobin 102 g/l
Hematokrit 0.311 l/l
MCV 72 fl
MCH 23.7 pg
MCHC 328 g/l
Leukociti 15.5 x10 na 9/l
Trombociti 468 x10 na 8/l
CRP 103.2 mg/l

Unapred zahvaljujem,

zabrinuta mama male Eme

Darko Richter, dr. med.

Ima nalaz blage hipokromne mikrocitne anemije, što obično odgovara nedostatku željeza. Možete uzeti neki preparat željeza na usta kroz 1-3 mj. Št se tiče znakova infekcije, imala je očito bakterijsku infekciju, sudeći prvenstveno prema povišenom CRP-u, i Klavocin je bilo baš ono što je trebala. Zašto ste nezadovoljni? Biste li radije živjeli u predpenicilinskoj eri, pa da nam djeca pogibaju kao muhe od ovakvih ili sličnih infekcija? Aiko ima učestale bakterijske infekcije gornjih dišnih puteva, poput ove, možete je dati cijepiti protiv pneumokoka (Pneumo 23) jer su pneumokoki najčešći, iako ne i jedini, uzročnici tih bolesti.