Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

noćni nemir

mama-vesela

Dijete, muško, navršilo 7 mjeseci, započeli sa dohranom. Noću se počelo učestalo buditi, uz vrišteći plač, odbijanje dojke, dude, flašice sa vodom. Primijetila sam da više ispušta vjetrove, nakon što se neko vrijeme napinje i stenje u plaču. Preko dana nema problema. Stolica uredna, formirana, mekanije konzistencije. Dnevno dobiva jedan do dva obroka dohrane. Što mi je činiti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom da dijete očigledno spava dok se zapažene aktivnosti odvijaju ne treba ništa posebno činiti. Ako dijete odbija držanje u naručju pokušajte blagim umirujućim tonom doprijeti kroz san djeteta i umiriti ga. Nema ga potrebe buditi. Dakle najvjerojatnije je riječ o intenzivnom sanjanju - tzv. noćnim strahovima.

mama-vesela

Hvala na odgovoru!