Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povišen nalaz s-alp u krvi

nela1993

Poštovani!
Sin mi je navršio godinu dana 02.12.2015. Primijetili smo promjene u ponašanju, tipa odbijanje hrane, bljedunjavost te smo išli na vađenje krvi. S-alp mu je bio podosta povišen, normalno od 25-500 a on je imao 842. Doktorica je djelovala dosta ozbiljno no nije nas slala nikamo dalje, Danas smo ponavljali nalaz. Međutim, ono što me preplašilo je to što su nas na vađenju krvi upitali zašto sa njime nismo išli dalje s obzirom na povišen nalaz, rekli su da smo trebali ić dalje s takvim nalazom. S obzirom da mi doktorica ne želi ništa reći zanima me sa čime je to povezano i što bi mogao biti uzrok.
Između ostalih nalaza koji su u redu povišeno/smanjeno ima i:
k-eritrociti 5.22 (4.00-5.00)
MCV 70.1 (73.8-89.4)
MCH 22.8 (24.3-29.2)
RDW 17.3 (11.9-16.2)
s-crp i trombociti su bili uredni.
Sutra kad dobimo novi nalaz krvi namjeravam tražiti uputnicu za Zagreb ukoliko nalazi ne budu bolji.
Molim vas za odgovor i savjet.
Hvala unaprijed.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Potrebna je opsežnija laboratorijska obrada kako bi se isključila bolest kostiju, crijeva ili jetre.