Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povišeni limfociti

AbMed3

Dobar dan. Doktorica mi kaže da vjerovatno imam mononukleozu i čekam nekakvu virusnu pretragu koje sam na Higijenski odjel predao(vađenje krvi) no ne osjecam se bolesno. Zdrav sam, nemam fibru, nemam nikakve bolove,ništa mi nije nateklo ni slično no limfociti su mi povišeni malo no bio sam u privatnoj ambulanti Kalajžić koji su me upitilli na Polikliniku Analiza, nalaz mi je doša i piše da su Limfociti (%) Rezultat:61 H a ref. interval 19-52. Žena sa Poliklinike mi je rekla da mi je malo limfocit povišen no da to nije ništa posebno. Htio bih vaše mišljenje jer mi je dosta ovih par tjedana življenja u nekakvoj nervozi o tome.

Hvala unaprijed.

AbMed3

Nadodao bih da imam 16 godina. Je li može netko odgovoriti ?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalaz nešto povišenih limfocita je uobičajen za svaku virusnu infekciju, tako da se temeljem toga ne može govoriti o mononukleozi. Čim se osjećaš dobro neće biti nikakvih problema ako je i bila riječ o mononukleozi, dosta ljudi to preboli a da ne zna - tek kasnije nalazi pokažu da postoji imunitet protiv te bolesti - što znači da je virus bio u organizmu i da je savladan bez većih smetnji.