Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prematanje muškog djeteta (položaj penisa u peleni)

dragica333

Poštovani,
nemojte se molim Vas smijati, ali moram Vas pitati.

Imam dilemu vezanu za prematanje muškog djeteta. Do sada , a prilikom mijenjanja pelene, nisam uopće obraćala pažnju kako mu penis stoji, samo sam ga poklopila i zalijepila pelenu. Mislim je najčešće stajao prema dolje. Razumljivo.

Nikad mi niti jedan pedijatar, niti patronažna sestra, niti medicinska sestra (dosta vremena provodimo po bolnicama) nije sugerirao ništa vezano uz to, a ja se nisam sjetila pitati.

Ali tata mi veli da bi ga svaki puta trebala podignuti prema gore i tako pelenu zalijepiti. Nisam nažalost shvatila koja je poanta toga, ali on je veoma uporan, čak me i nadgleda da li sam to napravila... Iako mislim da ga i ja stavim prema gore, kakve su pelene, svakako će mu pasti dolje.

Molim Vas za savjet šta je ispravno.
Hvala puno.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Načelno bi ta stvar uvijek trebala stajati prema gore, no u praksi je nažalost uvjek prema dolje happy)

Nemojte se zamarati s time, nema nikakve veze u kojem je položaju prilikom prematanja.