Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prepucij kod djecaka

Dbk31

Poštovani Doktore,

imam djecaka starog 4g i od pocetka nije bilo problema oko povlacenja prepucija.
Kozica je vazda glatko prelazila do kraja osim sto se mozda mrcu teze vracala nazad.
Buduci je to od pocetka islo glatko nismo mu je cesto ni povlacili jer nije se uvijek dao.
Unazad 2 mjeseca po prvi put su mu se pojavile one naslage loja koje smo oprali i vise se nisu pojavljivale.
Unazad 15-20 dana prapucij je uredno prelazio i do jucer ga nismo niti dirali.
Sinoc nakon kupanja sam mu opet htjela prevuci kozicu ali nakon par pokusaja ne ide. Nije islo ni
nakon vecerasnjeg kupanja, a on vise ne da ni dirnuti i place. Znaci glavic se ne pojavljuje nimalo.
Ne zelim nista na silu povlaciti jer me strah da necu moci vratiti kozicu nazad i tek onda stvoriti problem.
Molim Vas za savjet. Da li da idemo urologu ili mozemo probati necim mazati prije toga?
I jos bi samo pitala koliko cesto je uopce potrebno obavljati taj ritual povlacenja jer bojim se da sam ja kriva za sadasnje stanje?
Unaprijed hvala na odgovoru i

Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Lokalnom primjenom kortikosteroidne kreme (Afloderm, Elocom), prvih tjedan dana 2x na dan, potom 3 tjedna samo navečer, kožica će se razmekšati. Kožicu povucite do kuda je moguće i taj, "tijesni" dio namažite.

www

Poštovani,

kod sinčića od 5 .g. prevlačimo kožicu svakodnevno i glavić se vidi cijeli. No na jednom dijelu kožica ne ide dolje. Taj mali dio kožice je ostao pri vrhu, kao još sljepljen, vidi se glavić. Kada povučemo sve ide do dolje, osim tog manjeg dijela koji ostane pri vrhu. Kada se gleda u cijelini djeluje mi onako ovalno. većina dolje taj dio gore. Da li će se kožica sama odljepiti ako i dalje nastavimo s vježbom ili da interveniramo kremama ili opet urologu?

Hvala vam

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Teško je reći bez pregleda, načelno manje priraslice vremenom nestaju - spontano se odlijepi kožica. Ako su izraženije to se može bez problema učiniti - nakon što se primjeni lokalno anestetska krema - postupak bude potpuno bezbolan.

Ashimi

Postovani,moja beba ima 9 mjeseci i lagano smo do sada povlacili prepucij poslje kupanja.problem je sto je s jedne strane prepucij jos uz glvic a s druge strane ide podosta ispod glavica...pa se sad zna desiti da mu nemogu odmah vratitu prepucij preko glavica natrag nakon ciscenja...stvorio se kao prsten ispod glavica i glavic poplavio,jako sam se uplasila al uspjela nakon par sekundi vratiti..e sad,sto mi je ciniti? jer se bojim dalje povlaciti prepucij..a kao trebam stalno cistiti jer smo imali s 7 tjedana starosti e.coli u mokraci..