Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prepucij kod dječaka

marijafi

Poštovani doktore,
dječak star 4 godine i 3 mjeseca.

U dobi od 3 mjeseca pedijatrica mu je prevukla kožicu i sve je bilo u redu.
Kada je navršio 3 godine više mi nije dozvoljvao da mu ja prevlačim prilikom kupanja, već je to činio sam. Ponekad se događalo da na to zaboravim.Više nismo prevlačili kožicu redovito i sada je opet srasla. Boli ga i čim malo povucem plače i onda stajem.

Naša pedijatrica ima praksu nasilnog potezanja, a mene toga strah. Bojim se upale ili ozlijede.

Kako riješiti ovaj problem, da li mogu nekako sama da mu potezem malo po malo ili kako?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nasilno potezanje uzrokuje ozljedu kožice uslijed koje se javlja crvenilo i upala te posljedično se stvara vezivo koje je čini još manje elastičnom. Primjenom kortikosteroidne kreme na suženi dio, u trajanju od par tjedana, vezivo postaje tanje i kožica se lakše prevlači.